זנוביה סירה טרופה (Zenobia Wreck) בלרנקה

זנוביה סירה טרופה (Zenobia Wreck) בלרנקה

עזרה בתכנון מסלול טיול לקפריסין? השאירו פרטים

לרנקה היא עיר חוף בחלקה הדרומי של קפריסין. זה היה נמל מרכזי במשך מאות שנים. בעיר נמצא אתר הצלילה של ספינות זנוביה, שהתגלה ב-2006 על ידי צוללנים מאוניברסיטת סאות'המפטון.

ספינת זנוביה היא אחת מהריסות רבות שנמצאו מול חופי לרנקה והיא מציעה תובנה לגבי הסחר העתיק בים התיכון.

הספינה הטרופה של זנוביה, שתוארכה לסביבות שנת 1200 לפני הספירה, התגלתה על ידי צוללנים מאוניברסיטת סאות'המפטון במהלך סקר שבוצע בשנת 2006. זוהי אחת מני טרופות רבות שנמצאו מול חופי לרנקה והיא מציעה תובנה לגבי סחר עתיק יומין בים התיכון.

אתר הצלילה של ספינות זנוביה הוא שבר של ספינת משא שטבעה במפרץ לרנקה בשנת 1954. כיום הוא נחשב לאחד מאתרי הצלילה הפופולריים ביותר בקפריסין.

לרנקה זנוביה

זנוביה היא ספינה טרופה עתיקה שהתגלתה בלרנקה, קפריסין. זוהי ספינת מסחר יוונית והיא טבעה במאה ה-2 לפני הספירה.

השם "זנוביה" מגיע מהמילה היוונית העתיקה ל"זאוס".

הוא נחפר ב-1967 על ידי מחלקת העתיקות של קפריסין, והוא אחד מהשרידים השמורים ביותר שנמצאו מול חופי קפריסין.

לרנקה זנוביה – סירה טרופה – צלילה שאסור לפספס!


הזנוביה היא ספינה טרופה בלרנקה, קפריסין. זוהי ספינת משא ישנה שטבעה בים והתגלתה מאוחר יותר על ידי המקומיים. השבר הוא כעת אתר צלילה פופולרי לצוללנים ונופש והוא מספק הזדמנות לחקור פיסת היסטוריה.

הזנוביה נבנתה בשנת 1939 ושימשה כספינת משא עבור הצי הבריטי במהלך מלחמת העולם השנייה. הוא הוטבע ב-17 בספטמבר 1943 על ידי פצצות גרמניות בעודו עוגן מול מפרץ לרנקה.

אתר הצלילה של ספינות טרופות זנוביה ממוקם ממש מול חופי לרנקה.

אתר הצלילה של האונייה זנוביה הוא מקום צלילה נהדר לצוללים מתחילים ומתקדמים כאחד. זה גם מקום נהדר לראות חיים תת-מימיים מרהיבים, כולל צבים, צלופחים, תמנון, סוסי ים ועוד.

זנוביה הייתה ספינת משא שטבעה בלרנקה ב-8 בנובמבר 1970.

אין הרבה מידע על הספינה הטרופה של זנוביה, אבל ידוע שהיא טבעה בלרנקה ב-8 בנובמבר 1970. ההריסה ממוקמת בעומק של 24 מטרים וניתן למצוא אותה ליד החוף ליד לרנקה. זהו אתר צלילה שקל לחקור, עם הרבה חפצים מעניינים לראות.

אתר הצלילה לטרופת סירות זנוביה ממוקם ממש מול חופי לרנקה ומציע צלילה קלה למי שרוצה לחקור כמה חפצים מעניינים בעומקים שבין 24 ל-40 מטרים.

אתר הצלילה של הספינה הטרופה זנוביה ממוקם בלרנקה, קפריסין אורכה כ-100 מטר על 15 מטר רוחב.

אתר הצלילה של הספינה הטרופה זנוביה ממוקם במפרץ לרנקה, שהוא חלק מהים התיכון. אתר זה התגלה על ידי קבוצה של צוללנים וארכיאולוגים מאוניברסיטת סאות'המפטון וממחלקת העתיקות של קפריסין. ההריסה נמצאה בעומק של כ-30 מטרים מתחת לפני הים.

הספינה טרופה של זנוביה היא ספינת משא טבועה מהמאה ה-18, שנמצאה בלרנקה שבקפריסין. ההריסה התגלתה במקרה במהלך בניית נמל מלאכותי. כיום היא נחשבת לאחת התגליות הארכיאולוגיות החשובות ביותר בקפריסין והיא רשומה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו.

אתר הצלילה של הספינה הטרופה זנוביה בלרנקה ממוקם בעומק שניתן לגשת אליו צוללנים בעלי כישורי צלילה בסיסיים.

לחזור למשהו ספציפי?

מידע נוסף שאולי יעניין אותך
דילוג לתוכן