טירת לרנקה – היכרות עם הטירה של לרנקה

טירת לרנקה – היכרות עם הטירה של לרנקה

עזרה בתכנון מסלול טיול לקפריסין? השאירו פרטים

טירת לרנקה היא טירת ימי הביניים השמורה ביותר בקפריסין. הוא נבנה על ידי הוונציאנים והוא אחד מציוני הדרך החשובים ביותר של לרנקה.

טירת לרנקה ממוקמת על גבעה המשקיפה על העיר. לטירה צורה משולשת עם שלושה מגדלים עגולים בכל פינה וכניסה אחת בלבד, שהיא דרך בית שער רחב.

הטירה נבנתה על ידי הוונציאנים בשנת 1278, כחלק מכיבוש קפריסין, והיא נותרה ללא שינוי מאז.

לרנקה היא עיר השוכנת בדרום מזרח קפריסין. זהו אחד מיעדי התיירות הפופולריים ביותר בקפריסין והוא מיושב מאז 3000 לפני הספירה.

הטירה מימי הביניים של לרנקה ממוקמת על הגבעה שמעל העיר ונבנתה על ראש גבעה שנודעה בעבר כ"ההר האדום". הטירה נבנתה על ידי מלך קפריסין פיטר הראשון והיא שימשה כבסיס צבאי חשוב במהלך קרבות עם מדינות אחרות.

טירת לרנקה היא אחד מיעדי התיירות הפופולריים ביותר בלרנקה, שם המבקרים יכולים לחקור את החללים הפנימיים היפים שלה, ציורי הקיר והנופים המרשימים.

הטירה מימי הביניים של לרנקה היא אחד המקומות המרשימים בקפריסין. היא נבנתה על ידי אציל ונציאני, ג'ובאני דה קסטרו בשנת 1489. עיצוב הטירה ייחודי והיא נחשבת לאחת הדוגמאות הטובות ביותר לארכיטקטורה מימי הביניים בקפריסין.

הטירה שוחזרה במהלך השנים וכיום יש בה מוזיאון עם אוסף של חפצי אמנות מימי קדם ועד ימינו.

מה יש לעשות בטירה של לרנקה

טירת לרנקה היא טירה מימי הביניים בלרנקה, קפריסין. הוא נבנה על ידי מסדר אבירי סנט ג'ון בשנת 1210 ונחשב לאחת הדוגמאות הטובות ביותר לארכיטקטורה צבאית של המאה ה-13.

טירת לרנקה הייתה אטרקציה תיירותית פופולרית כבר שנים רבות מכיוון שהיא אחת מטירות ימי הביניים הבודדות שעדיין קיימות בקפריסין. הוא מכיל גם כמה מוזיאונים ותערוכות היסטוריות הפתוחות לקהל בשעות מסוימות.

טירת לרנקה הוצגה בתוכניות טלוויזיה רבות כמו משחקי הכס, הטיודורים והוויקינגים.

טירת לרנקה היא טירה מימי הביניים אשר נבנתה במאה ה-13. הוא ממוקם בלרנקה, קפריסין ושימש כבניין מנהלי של האימפריה הבריטית.

הטירה הוזכרה לראשונה בשנת 1228 ועברה שיפוצים רבים מאז. יש הרבה סיפורים על טירת לרנקה אבל אחד המפורסמים שבהם הוא על הסולטן הטורקי מהמט השני שמעולם לא הצליח לכבוש את קפריסין.

טירת לרנקה היא מקום נהדר לחקור וללמוד יותר על ההיסטוריה של קפריסין.

טירת לרנקה היא טירה מימי הביניים בלרנקה, קפריסין. זהו אחד מציוני הדרך החשובים ביותר בלרנקה והוא נחשב לאחת הדוגמאות השמורה ביותר לטירה מימי הביניים בקפריסין.

טירת לרנקה נבנתה על ידי האבירים ההוספיטלרים בסוף המאה ה-13. המבנה מורכב משלוש קומות ובעל תכנית בצורת ריבוע עם מגדלים עגולים בכל פינה. בקומת הקרקע שני אולמות ושלושה קמרונות צולבים ואילו בקומה הראשונה שני אולמות גדולים.

הקומה השנייה מורכבת מחמישה חדרים המקושרים באמצעות מדרגות לולייניות מכל צד.

לא לפספס את המצבה בעברית באחד הכוכים בקיר הדרומי. קשה לקרוא, אבל אפשר לזהות " האש ההולכת לירושלים" " כספינה וכקבר"

חשוב לדעת

מצודה מקסימה. כניסה 2.5 יורו.
יש שירותים נקיים ומתוחזקים.
יש מוזיאון בקומה השניה.
לא לוותר על קומה 2 של גג המצודה.
יש חדר עם שבר אבן וכתובת בעברית שהיה מפתיע לגלות.

אתר חמוד בהחלט. נוף יפה מחומות המצודה, מוזיאון קטן, אוסף תותחים קטן, חדרים בפנים המצודה עם כתבים, חדר תלייה.
בהתחשב במחיר הנמוך(2.5 אירו ) שווה את הביקור.
מתאים למבוגרים שאוהבים עתיקות, נוף ותמונות יפות. ילדים לדעתי פחות ימצאו עצמם שם. מה גם **שעליה לחומות מסוכנת לילדים** חומות נמוכות ללא מעקה. נפילה רצינית.

מצודה נחמדה מאוד, יחסית קטנה, נחמד להסתובב, לראות מעט מצגים הסטוריים, אפילו שלט באותיות עבריות והנוף מהגג שם פשוט מקסים
אין הרבה אטרקציות בעיר. מיקום מקסים על החוף. לבוא מספיק מוקדם אפילו שכתוב עד 19:30. מצודה יפה לביקור של כחצי שעה והזדמנות צילום יפה.

לחזור למשהו ספציפי?

מידע נוסף שאולי יעניין אותך
Chirokitia

כירוקיטיה (Choirokoitia)

Choirokoitia הוא אתר ארכיאולוגי מהתקופה הנאוליתית. הוא התגלה בלרנקה, עיר בחוף הדרומי של קפריסין. האתר שמור היטב ומכיל עדויות למגורי אדם מהתקופה הפליאוליתית התיכונה ועד

להמשך קריאה »
דילוג לתוכן