לרנקה רקע היסטורי

לרנקה רקע היסטורי

עזרה בתכנון מסלול טיול לקפריסין? השאירו פרטים

לרנקה היא עיר חוף בדרום מערב קפריסין והיא המרכז העירוני העיקרי של האזור.

לרנקה נוסדה על ידי הפיניקים בסביבות 1000 לפנה"ס, אך היא הייתה תחת שלטון רומי מסביבות 300 לפנה"ס. הרומאים קראו לזה "לירסוס".

העיר נהרסה ונבנתה מחדש לפחות 16 פעמים.

לרנקה היא עיר בקפריסין אשר נוסדה על ידי הפיניקים. השם לרנקה נובע מהמילה "larnax", שפירושה "ארון מתים" או "ארון" ביוונית עתיקה. ההיסטוריה של לרנקה מתחילה בתקופה הניאוליתית, אז שימשה כתחנת מסחר בים התיכון ולאחר מכן הפכה למושבה רומית.

ההיסטוריה של לרנקה מתחילה בתקופה הניאוליתית, כאשר היא שימשה כתחנת מסחר בים התיכון ולאחר מכן הפכה למושבה רומית במהלך כיבושה של קפריסין בין השנים 58 לפנה"ס ועד 330 לספירה. הרומאים בנו ערים חדשות ברחבי האימפריה שלהם, לעתים קרובות בחירת אתרים קרובים קדומים יותר

לרנקה היא עיר חוף בקפריסין. היא נוסדה במאה הרביעית לפני הספירה על ידי אנשים מהעיר הסמוכה קיטיון.

לרנקה היא אחד מיעדי התיירות הפופולריים ביותר בקפריסין, והיא מהווה נמל מרכזי במשך מאות שנים. הוא ביתם של אתרים היסטוריים רבים, כמו בית דיוניסוס, שנבנה בתקופת הרומאים ושימש מקום מפגש לפילוסופים, משוררים ואמנים.

מה צריך לדעת על לרנקה מבחינה היסטורית

לרנקה היא עיר בחוף הדרומי של קפריסין. זוהי העיר השנייה בגודלה בקפריסין. לרנקה נוסדה על ידי אנשים מקיטיון שברחו למקום שנקרא אליקרנסוס במאה ה-11 לפני הספירה.

לרנקה נוסדה על ידי אנשים מקיטיון שברחו למקום שנקרא אליקרנסוס במאה ה-11 לפני הספירה. רק כ-300 שנה מאוחר יותר, לרנקה הפכה ליישוב חשוב, כאשר היא הפכה לחלק מפאפוס העתיקה ושמה שונה ל"לריסה".

האזכור הראשון של לרנקה מגיע מהאודיסאה של הומרוס, שם הוא מזכיר כי אודיסאוס נחת באליקרנסוס, שנודע אז כ"לריסה" לאחר מותו.

לרנקה היא עיירת חוף בקפריסין. היא נוסדה במאה ה-14, והיא הפכה לבירת קפריסין לאחר הכיבוש הפרנקי של 1278.

לרנקה היא אחת הערים החשובות בקפריסין. גם ההיסטוריה של לרנקה מעניינת ומסקרנת. ישנם נקודות ציון היסטוריות רבות שכדאי לבקר בהן כמו טירת לרנקה, מנזר סנט הילריון, כנסיית סנט ג'ון ועוד.

לרנקה היא אחת הערים העתיקות ביותר בקפריסין. הוא מיושב מאז תקופת הברונזה. העיר נוסדה על ידי פרעונים מצריים ולאחר מכן נכבשה על ידי האשורים.

לרנקה היא אחת הערים החשובות בקפריסין, עם היסטוריה עשירה שתחילתה בימי קדם. לרנקה ממוקמת על החוף הדרומי של קפריסין ומשקיפה גם על פאפוס וגם על לימסול.

ללרנקה היסטוריה ארוכה, עם יישובים עוד ממצרים העתיקה ואשור. במתכונתה הנוכחית היא נוסדה על ידי פרעונים מצריים בתקופת הברונזה כעיר נמל לפני שנכבשה על ידי האשורים. העיר שימשה גם כמרכז מסחר חשוב בתקופה הרומית בשל מיקומה בצומת דרכים בין אירופה, אסיה הקטנה,

לחזור למשהו ספציפי?

מידע נוסף שאולי יעניין אותך
Golden Bay Beach Hotel

מלונות מומלצים

העיר הדרומית בקפריסין לרנקה היא יעד קסום לחופשה. זוהי עיר נמל עם רצועת חופים מדהימה עצי דקל לאורך טיילת חוף הים, אגם המלח של לרנקה,

להמשך קריאה »
דילוג לתוכן