מסגד Hala Sultan teke

מסגד Hala Sultan teke

עזרה בתכנון מסלול טיול לקפריסין? השאירו פרטים

לרנקה היא עיר בקפריסין אשר ידועה בחופי הים, המוזיאונים והארכיטקטורה שלה. מסגד Hala Sultan teke הוא אחד מציוני הדרך המרכזיים בלרנקה והוא גם המסגד הגדול ביותר בקפריסין.

מסגד Hala Sultan teke (האלה סולטאן טקה) נבנה על ידי Hala Sultan, שהייתה אשתו של מייסד לרנקה מוסטפא פאשה. למסגד שני צריחים שגובהם 60 מטר ויש לו כיפה בשטח של 8,000 מ"ר.

מסגד מרשים על שפת אגם מלח. סיפור יפה על המינקת של מוחמד שנפלה מהחמור מתה וקבורה במקום! המסגד נמצא לאגם מלח שבעונה זו היה יבש. ההגעה נוחה רק ברכב/מונית. למי שאוהב חתולים – שווה ביקור של רבע שעה בשל החתולים הרבים החיים בכניסה. מסגד ליד לרנקה וצמוד לבריכות המלח שבעונה המתאימה מלאה בציפורי פלמינגו, המסגד די שמור ונקודה מיוחדת לציון היא שממש בשקע הפונה למכה יש שני מגיני דוד חצובים בסלע

מסגד Hala Sultan teke הוא מסגד מימי הביניים בלרנקה, קפריסין. הוא נבנה על ידי האבירים ההוספיטלרים בסוף המאה ה-13 והוקדש להלה סולטן, אשתו של לוסינן המלך יו השלישי.

Hala Sultan teke – האלה סולטאן טקה הוא אחד מציוני הדרך החשובים ביותר בלרנקה. זוהי אנדרטה מימי הביניים עם ארכיטקטורה ועיצוב ייחודיים המבליטים אותה מכל שאר המסגדים בקפריסין. מסגד Hala Sultan teke שוחזר מספר פעמים במהלך השנים וכעת הוא פתוח לביקור תיירים.

מסגד Hala Sultan teke הוא אחד המונומנטים המרשימים שתראו בטיול שלכם לקפריסין!

מסגד Hala Sultan teke הוא בניין היסטורי בלרנקה, קפריסין. זהו אחד מציוני הדרך החשובים בעיר והוא נבנה על ידי האימפריה העות'מאנית.

מסגד Hala Sultan Teke, הידוע גם בשם Hala Sultan Tekke, הוא מסגד מהתקופה העות'מאנית הממוקם בלרנקה, קפריסין. הוא תוכנן על ידי האדריכל סלים אקסוי ונבנה בין 1887 ל-1889.

הבניין עשוי אבן ושיש עם כיפה המתנשאת לגובה של 25 מטר (82 רגל). הצריח על גבי הכיפה, ששוחזר פעמים רבות במהלך השנים, מתנשא לגובה של כ-42 מטר (138 רגל).

מסגד Hala Sultan teke בלרנקה הוא אחד המסגדים המפורסמים בקפריסין. הוא ממוקם על ראש גבעה, משקיף על העיר ויש לו נוף של כל קו החוף.

המסגד נבנה על ידי הטורקים הסלג'וקים בשנת 1228 לספירה, ששלטו אז על טורקיה וקפריסין של ימינו. פירוש שמו של המסגד הוא "האלה סולטן" או "בתו של הסולטן", בהתייחסו ל-Hala Sultan Tekke, שהיה מנזר סופי ליד לרנקה של ימינו.

לרנקה ידועה לא רק בזכות החופים היפים שלה אלא גם בזכות ההיסטוריה והתרבות הנהדרת שלה שראשיתה בימי קדם.

מסגד Hala Sultan teke בלרנקה הוא אטרקציה תיירותית פופולרית. הוא נבנה במאה ה-14 ושוחזר פעמים רבות מאז. המסגד מפורסם גם במנעולנים שלו הידועים בכישוריהם בייצור מפתחות ומנעולים.

מסגד Hala Sultan teke בלרנקה, קפריסין הוא אטרקציה תיירותית פופולרית עם אלפי מבקרים מדי שנה. המסגד נבנה על ידי התורכים העות'מאנים במאה ה-14 ושוחזר פעמים רבות מאז. זה מפורסם גם במנעולנים שלו שידועים בכישוריהם בייצור מפתחות ומנעולים.

מסגד Hala Sultan teke הוא המסגד המפורסם ביותר בלרנקה. הוא ממוקם במרכז העיר והוא קיים כבר למעלה מ-600 שנה.

מסגד Hala Sultan teke נבנה במאה ה-15 על ידי Hala Sultan, שהיה לו בן בשם מהמט הראשון. המסגד הוא אחד מהמסגדים העתיקים בקפריסין והוא ידוע בארכיטקטורה היפה שלו.

לרנקה נחשבת לאחת הערים היפות ביותר על פני כדור הארץ בגלל ההיסטוריה, התרבות והארכיטקטורה של

לחזור למשהו ספציפי?

מידע נוסף שאולי יעניין אותך
larnaca airport

שדה תעופה לרנקה

נמל התעופה של לרנקה הוא שדה התעופה הראשי בקפריסין. ממוקם בלרנקה, שהיא עיר בחוף הדרומי של קפריסין. לשדה התעופה יש שני טרמינלים והוא יכול להתמודד

להמשך קריאה »
‪‪Larnaka Salt Lake‬‬

אגם המלח לרנקה

לרנקה היא לא רק עיירת חוף. יש בו גם אגמי מלח. אגמי המלח נמצאים באזור הנקרא אקרוטירי. אגמי המלח אינם טבעיים, הם נוצרו על ידי

להמשך קריאה »
דילוג לתוכן